KGM21CV51C224ZU
detaildesc
KGM21CV51C224ZU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21CV51C224ZU
Description:
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0805
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C