KGM21CCG2J5R6CT
detaildesc
KGM21CCG2J5R6CT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21CCG2J5R6CT
Description:
CAP CER SMD
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 600V/630V
Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C