KGM21BCG2D330FT
detaildesc
KGM21BCG2D330FT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG2D330FT
Description:
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C