KGM21BCG2D181KT
detaildesc
KGM21BCG2D181KT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG2D181KT
Description:
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 180 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C