KGM21BCG1H560FM
detaildesc
KGM21BCG1H560FM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21BCG1H560FM
Description:
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 56 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C