KGM21AV51A225ZL
detaildesc
KGM21AV51A225ZL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AV51A225ZL
Description:
CAP CER 2.2UF 10V Y5V 0805
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C