KGM21AS60J226MU
detaildesc
KGM21AS60J226MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AS60J226MU
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series CM
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C