KGM21AR73A471KU
detaildesc
KGM21AR73A471KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR73A471KU
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 470 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C