KGM21AR72E472KU
detaildesc
KGM21AR72E472KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR72E472KU
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C