KGM21AR72A333KL
detaildesc
KGM21AR72A333KL
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR72A333KL
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.033 µF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C