KGM21AR71A474MU
detaildesc
KGM21AR71A474MU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR71A474MU
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C