KGM21AR51V474KU
detaildesc
KGM21AR51V474KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR51V474KU
Description:
CAP CER 0.47UF 35V X5R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.47 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 35V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C