KGM21AR51A226KU
detaildesc
KGM21AR51A226KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21AR51A226KU
Description:
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.060" (1.52mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C