KGM21ACG1H272KU
detaildesc
KGM21ACG1H272KU
KYOCERA AVX
Product No:
KGM21ACG1H272KU
Description:
CAP CER 2700PF 50V NP0 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2700 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C