KGM15BR70J334JT
detaildesc
KGM15BR70J334JT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15BR70J334JT
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 0.33 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C