KGM15BCG1C152JT
detaildesc
KGM15BCG1C152JT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15BCG1C152JT
Description:
CAP CER 1500PF 16V NP0 0603
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 1500 pF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C