KGM15AV51C103ZT
detaildesc
KGM15AV51C103ZT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15AV51C103ZT
Description:
CAP CER 10000PF 16V Y5V 0603
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C