KGM15AR72A221MT
detaildesc
KGM15AR72A221MT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15AR72A221MT
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 220 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C