KGM15ACG1H1R2BM
detaildesc
KGM15ACG1H1R2BM
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15ACG1H1R2BM
Description:
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C