KGM15ACG1E330GT
detaildesc
KGM15ACG1E330GT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15ACG1E330GT
Description:
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C