KGM15ACG1C1R0BT
detaildesc
KGM15ACG1C1R0BT
KYOCERA AVX
Product No:
KGM15ACG1C1R0BT
Description:
CAP CER 1PF 16V NP0 0603
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C