KGM05AR71E392KH
detaildesc
KGM05AR71E392KH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05AR71E392KH
Description:
CAP CER 3900PF 25V X7R 0402
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 3900 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C