KGM05AR71A562JH
detaildesc
KGM05AR71A562JH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05AR71A562JH
Description:
CAP CER 5600PF 10V X7R 0402
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 5600 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C