KGM05AR51C224KN
detaildesc
KGM05AR51C224KN
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05AR51C224KN
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C