KGM05ACG1H3R9BN
detaildesc
KGM05ACG1H3R9BN
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05ACG1H3R9BN
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 3.9 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C