KGM05ACG1C5R6DH
detaildesc
KGM05ACG1C5R6DH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM05ACG1C5R6DH
Description:
CAP CER 5.6PF 16V NP0 0402
Features -
Tolerance ±0.5pF
Lead Style -
Capacitance 5.6 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C