KGM03AR71E102MH
detaildesc
KGM03AR71E102MH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM03AR71E102MH
Description:
CAP CER SMD
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C