KGM03AR71C681JH
detaildesc
KGM03AR71C681JH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM03AR71C681JH
Description:
CAP CER 680PF 16V X7R 0201
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 680 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C