KGM03AR71C472JH
detaildesc
KGM03AR71C472JH
KYOCERA AVX
Product No:
KGM03AR71C472JH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C