HW-35-12-F-D-810-SM
detaildesc
HW-35-12-F-D-810-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-35-12-F-D-810-SM
Description:
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HW-35-12
Number of Positions 70
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.810" (20.574mm)
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)