HW-34-11-F-D-760-SM
detaildesc
HW-34-11-F-D-760-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-34-11-F-D-760-SM
Description:
CONN HDR 68POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Positions 68
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.760" (19.304mm)
Length - Post (Mating) 0.105" (2.667mm)