HW-34-11-F-D-710-SM
detaildesc
HW-34-11-F-D-710-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-34-11-F-D-710-SM
Description:
CONN HDR 68POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HW-34-11
Number of Positions 68
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.710" (18.034mm)
Length - Post (Mating) 0.155" (3.937mm)