HW-34-08-T-S-350-SM
detaildesc
HW-34-08-T-S-350-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-34-08-T-S-350-SM
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK SMD TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-34-08
Number of Positions 34
Length - Overall Pin 0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) 0.115" (2.921mm)