HW-33-20-L-S-350-SM
detaildesc
HW-33-20-L-S-350-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-20-L-S-350-SM
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.350" (8.890mm)
Length - Post (Mating) 0.715" (18.161mm)