HW-33-20-L-D-575-SM
detaildesc
HW-33-20-L-D-575-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-20-L-D-575-SM
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.575" (14.605mm)
Length - Post (Mating) 0.490" (12.446mm)