HW-33-17-F-S-290-SM
detaildesc
HW-33-17-F-S-290-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-17-F-S-290-SM
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HW-33-17
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating) 0.125" (3.175mm)