HW-33-15-LM-D-475-SM
detaildesc
HW-33-15-LM-D-475-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-15-LM-D-475-SM
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HW-33-15
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Length - Stack Height 0.475" (12.065mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)