HW-33-15-L-D-325-SM
detaildesc
HW-33-15-L-D-325-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-15-L-D-325-SM
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-33-15
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.565" (14.351mm)
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)
Length - Post (Mating) 0.240" (6.096mm)