HW-33-12-TM-S-375-SM
detaildesc
HW-33-12-TM-S-375-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-12-TM-S-375-SM
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-33-12
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) 0.590" (14.986mm)