HW-33-12-TM-D-675-SM
detaildesc
HW-33-12-TM-D-675-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-12-TM-D-675-SM
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD TIN
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.675" (17.145mm)
Length - Post (Mating) 0.290" (7.366mm)