HW-33-12-G-S-875-SM
detaildesc
HW-33-12-G-S-875-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-12-G-S-875-SM
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Base Product Number HW-33-12
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.875" (22.225mm)
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)