HW-33-12-F-D-780-SM
detaildesc
HW-33-12-F-D-780-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-12-F-D-780-SM
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.780" (19.812mm)
Length - Post (Mating) 0.185" (4.699mm)