HW-33-12-F-D-775-SM
detaildesc
HW-33-12-F-D-775-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-12-F-D-775-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK SMD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-33-12
Number of Positions 66
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.775" (19.685mm)
Length - Post (Mating) 0.190" (4.826mm)