HW-33-11-F-S-655-SM
detaildesc
HW-33-11-F-S-655-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-33-11-F-S-655-SM
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-33-11
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 0.865" (21.971mm)
Length - Stack Height 0.655" (16.637mm)
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)