HW-32-12-TM-D-375-SM
detaildesc
HW-32-12-TM-D-375-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-32-12-TM-D-375-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK SMD TIN
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-32-12
Number of Positions 64
Length - Overall Pin 0.965" (24.511mm)
Length - Stack Height 0.375" (9.525mm)
Length - Post (Mating) 0.590" (14.986mm)