HW-10-09-F-D-455-SM
detaildesc
HW-10-09-F-D-455-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-10-09-F-D-455-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Base Product Number HW-10-09
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.455" (11.557mm)
Length - Post (Mating) 0.210" (5.334mm)