HW-10-09-F-D-445-SM
detaildesc
HW-10-09-F-D-445-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-10-09-F-D-445-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black, Natural
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 2
Product Status Active
Number of Positions 20
Length - Overall Pin 0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height 0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)