HW-09-20-SM-S-325-SM
detaildesc
HW-09-20-SM-S-325-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-20-SM-S-325-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 9
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.325" (8.255mm)
Length - Post (Mating) 0.740" (18.796mm)