HW-09-20-S-S-775-SM
detaildesc
HW-09-20-S-S-775-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-20-S-S-775-SM
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Number of Positions 9
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.775" (19.685mm)
Length - Post (Mating) 0.290" (7.366mm)