HW-09-20-FM-S-290-SM
detaildesc
HW-09-20-FM-S-290-SM
Samtec Inc.
Product No:
HW-09-20-FM-S-290-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK SMD GOLD
User Guide
Mfr Samtec Inc.
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series Flex Stack, HW
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail -
Mounting Type Surface Mount
Number of Rows 1
Product Status Active
Base Product Number HW-09-20
Number of Positions 9
Length - Overall Pin 1.065" (27.051mm)
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)
Length - Post (Mating) 0.775" (19.685mm)